بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای پزشکان و پیرا پزشکان

بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای پزشکان و پیرا پزشکان

 

 

معرفی بیمه نامه

بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای پزشکان و پیرا پزشکان

بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان

هرپزشکی در حرفه خود همواره سعی می کند در درمان بیماران خود، دقت نظر و حساسیت زیادی داشته باشد تا سلامتی را به او بازگرداند. ولی ممکن هست اتفاقاتی در چارچوب حرفه پزشکی بوقوع پیوندد که مسئولیت جبران آن بر عهده پزشک باشد. این جبران خسارت در ماده319 قانون مدنی به صراحت بیان شده و اشعار می‌دارد: «هرگاه طبیبی گرچه حاذق و متخصص باشد در معالجه‌هائی که شخصاً انجام می‌دهد و یا دستور صادر می نماید هر چند با اذن مریض و یا اما او باشد باعث تلف جان و یا نقض عضو، و یا خسارت مالی شود ضامن هست.) بنابراین مشاهده می شود لازمه و پشتوانه یک طبابت مطمئن، علاوه بر دارا بودن تخصص و تعهد کاری، نیازمند پشتوانه اطمینان بخشی به نام بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان است.»

موضوع بیمه عبارت هست از بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای بیمه‌ گذار در قبال اشخاصی که به دلیل خطا، اشتباه، غفلت یا قصور بیمه‌ گذار در تشخیص، معالجه، مداوا، اعمال جراحی و بطور کلی انجام امور پزشکی دچار صدمات جسمانی و یا روانی شده یا فوت شوند.

تعهد بیمه‌ گر در این بیمه نامه نسبت به جبران خسارتهای هست که ناشی از معالجه، مداوا و عمل جراحی انجام شده توسط پزشک باشد به شرط این که خسارت در مدت اعتبار بیمه نامه اتفاق افتاده باشد. با این حال اگر حداکثر بعد از چهار سال از تاریخ پایان مدت بیمه نامه خسارتی اعلام شود که با توجه به دلایل و مستندات قانونی انتساب آن به معالجه، مداوا و اعمال جراحی انجام شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه محرز گردد بیمه‌ گر نسبت به جبران آن متعهد خواهد بود.

بیمه مسئولیت حرفه ای پیراپزشکان

بدون شک بخش بسیار مهمی از خدمات درمانی و مراقبتی بیماران بعهده جامعه پرستاری و پیراپزشکی است. ماما، پرستار، بهیار، تکنسین اورژانس و اتاق عمل و امثالهم که ساعتها وقت خویش را صرف خدمت به بیماران می‌نمایند همچنین ممکن هست در انجام امور حرفه ای خود با مشکلاتی مواجه شوند که موجب بروز خسارات جانی به بیماران گردد. بنابراین، این اشخاص همچنین برای آنکه از سلامت روانی کار برخوردار باشند، می‌توانند از مزایای بیمه مسئولیت حرفه‌ای پیرا‌پزشکان بهره‌مند شوند.

موضوع این بیمه نامه عبارتست از بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای بیمه‌ گذار در قبال اشخاصی که به دلیل خطا، اشتباه، غفلت یا قصور بیمه گذار در انجام امور پزشکی دچار صدمات جسمانی و یا روانی شده یا فوت شوند.

شرح وظایف پیراپزشکان به تفکیک هر رشته که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین شده جز لاینفک بیمه نامه است. تعهد بیمه‌ گر در قبال هر یک از بیماران، معادل مبلغی هست که از طرف مراجع قانونی ذیصلاح تعیین می شود و در هر صورت از مبلغ تعیین شده در شرایط خصوصی این بیمه نامه تجاوز نخواهد نمود.

 

 

مراحل صدور

1.تکمیل پرسش نامه

2.مدارک دانشگاهی و پزشکی

 

 

راهنمای دریافت خسارت

در تمامی بیمه های مسئولیت مدنی بدون استثنا بیمه گذار موظف هست به محض اطلاع از هرگونه ادعا علیه خود بلافاصله حداکثر ظرف مدت 5 روز بیمه کننده را بصورت کتبی مطلع کرده و تشکیل پرونده خسارت کند بنابراین ضروریست در ابتدا به اطلاع بیمه شونده محترم رسانده شود که موظف هستند در مدت تعیین شده نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند و سایر مدارک را بعدا به بیمه گر ارائه کنند .

به منظور رسیدگی به خسارت وارده به بیمه‌ گذاران، شرکت بیمه بعد از دریافت کتبی اعلام خسارت نسبت به دریافت مدارک لازم و در صورت لزوم انجام بازدید اقدام می کند و بعد از احراز اصالت ادعا و محق بودن بیمه‌ گذار نسبت به پرداخت رقم خسارت اقدام می کند.

اطلاعات بیشتر از طریق صفحه: سوالات متداول بیمه مسئولیت

جهت خرید این بیمه نامه می توانید از طریق صفحه سفارش آنلاین بیمه اقدام نمایید و یا با شماره تلفن 44098225 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط:

کسب درآمد از بیمه
بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال اشخاص ثالث ناشی از اجرای عملیات ساختمانی
بیمه مسئولیت مدنی تولید کنندگان کالا
بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ناشی از اجرای پروژه های عمرانی
بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ناشی از اجرای عملیات ساختمانی
بیمه مسئولیت مدنی عمومی و سایر